قدیمی ترین آتلیه عکاسی جهان +عکس

پرتال سایت پاک بخش گالری عکس آکاایران قسمت دیدنی های امروز دیدنی های روزانه- قدیمی ترین آتلیه عکاسی جهان +عکس
نیکو - خاطره فرامرزی: وقتی «ادوارد ریویز» آتلیه عکاسی خود را در سال 1855 در شهر لئوسِ انگلستان بازگشایی کرد، هیچ گاه فکر نمی کرد روزی مغازه ی او به عنوان قدیمی ترین آتلیه دنیا شناخته شود.

آتلیه عکاسی ریویز، هنوز هم پا برجاست و مدیریت آن را تام ریویز، نتیجه ی بنیان گذار آن، بر عهده دارد.

در نمایشگاهی به نام «داستان هایی در قاب شیشه ای»، 55 عکس تاریخی که در سال های 1860 تا 1960 در خیابان های لوئس گرفته شده اند، در جعبه هایی نورانی در ویترین های مغازه های سراسر شهر، در نزدیکی مناطقی که عکس ها گرفته شده بودند، به نمایش درآمدند.

این نمایشگاه با نمایشگاهی دیگر در ارتباط بود که در استودیو ادوارد ریویز با موضوع جستجو در تاریخچه ی این آتلیه برگزار شد. این آتلیه، به خوبی از آثار سه صاحب اولیه ی خود محافظت کرده و آرشیوی مملو از 100.000 عکسِ چاپ شده بر روی قاب های شیشه ای به همراه یک سری دست نوشته دارد که راوی تصویری منحصربه فرد از تاریخ لوئس اند. این آرشیو همچنین شامل 150.000 فیلم عکس و فایل های دیجیتالی است که از زمان آغاز به کار آتلیه جمع آوری شده است. خانواده ریویز حتی دفاتر حسابرسی خود را در تمام این سال ها نگه داشته اند. باید گفت که این آرشیو، شرح خارق العاده ای از تاریخ عکاسی تجاری محسوب می شود.

باهم به تماشای این عکس های زیبا می نشینیم.


برچسب ها:
آتلیه
.
عکاسی
.
لئوسِ
.
انگلستان
.مروری برگذشته