صفحه خانگی arrow خانه داری arrow بهداشت و نگهداری مواد غذایی arrow چگونه از مواد غذایی در تابستان نگهداری کنیم؟

چگونه از مواد غذایی در تابستان نگهداری کنیم؟

پرتال سایت پاک بخش آموزش خانه داری ، نکات خانه داری مفید قسمت بهداشت و نگهداری مواد غذایی- چگونه از مواد غذایی در تابستان نگهداری کنیم؟

بهداشت و نگهداری مواد غذایی-چگونه از مواد غذایی در تابستان نگهداری کنیم؟

تابستان فصل گرماست و در نگهدار یمواد غذایی باید دقت بیشتری کنید. در این مقاله این نکات مهم را بیان کرده ایم.

معمولاً در طول تابستان که هوا گرمتر و گرمتر می‌شود امکان فاسد و خراب شدن مواد غذایی هم بیشتر می‌شود و خیلی مواقع هم با گذشت چند وقت از تهیه برخی انواع غذاها این سوال پیش می‌آید که آیا غذای یادشده هنوز سالم است یا قاسد شده؟ چند توصیه در این زمینه را بخوانید.

انواع گوناگون پیتزا، مرغ و سالاد ماهی تن را باید حداقل در عرض مدت کوتاه، حدوداً ‌دو ساعت پس از سرو و مصرف کردن آن، برای کاهش دادن خطر بیماری‌هایی که از طریق غذای فاسد منتقل می‌شود، در داخل یخچال بگذارید.

هرگز باقی مانده غذا‌ها را در آشپزخانه نگهداری نکنید و به محض اینکه آن‌ها را پختید، فوراً در یخچال قرار دهید. به این دلیل که هوای خنک و سرمای داخل یخچال میزان رشد باکتری را کاهش می‌دهد.
برای مواد خوراکی که حجم بیشتری دارند و فضای زیادی را اشغال می‌کنند، مثل سالاد ماکارونی و غذاهایی نظیر غذاهای چینی با حجم زیاد را به جای اینکه در داخل یک ظرف بزرگ بریزید، آن را در داخل چندین ظرف کوچک قرار دهید و سپس در داخل یخچال بگذارید.

با این روش سرمای یخچال به سرعت و به طور یکنواخت غذا را خنک می‌کند. برای چنین غذاهایی اگر از یک ظرف بزرگ استفاده کنید، به دلیل آنکه سرمای یخچال کاملا ‌و به طور یکنواخت غذا را خنک نمی‌کند، خطر اینکه باکتری یا هر چیز دیگری در وسط غذا رشد کند، بسیار زیاد است.بهداشت و نگهداری مواد غذایی - khorasannews.com


برچسب ها:
نگهداری از مواد غذایی
.
نکاتی مهم در نگهداری از مواد غذایی
.
نگهداری از مواد غذایی در تابستان
.
بهداشت و نگهداری مواد غذایی
.مروری برگذشته